Keramický design - hrát si a komunikovat, zkoušet a objevovat

kdy
10.12.2022
-
16.12.2022
od
09:30
do
15:00
Většina keramických kurzů nabízí odpovědi na otázky „Jak“. Jak vypálit. Jak vytočit. Jak naglazovat… V tomto kurzu to bude jinak. Zkusíme rozbít všechny zažité představy, nebát se přemýšlet, inspirovat se, kreslit, tvořit modely z kdejakých materiálů. Bavit se společně o své tvorbě.

(For English info please scroll down.)

V intenzivním sedmidenním soustředění se totiž zaměříme na otázky „Co a proč“. Dotkneme se samotné podstaty keramického výrobku. Projdeme cestou, která povede od snů a vizí přes jejich vizualizaci, cizelování návrhu a vyvrcholí realizací modelu a nástinem výrobní technologie.

Ústředním motivem bude čajová konvice, která díky své složitosti nabízí řadu zajímavých návrhářských témat. Strávíme spoustu inspirativních chvil ve vybrané společnosti tužky, papíru, sádry i hlíny.

Tímto výjimečným týdnem vás provedou tři různí lektoři. Od každého získáte to nejlepší. Práci s tužkou vám přiblíží Natálie Mikešová. Martin Mikeš z Univerzity Tomáše Bati a dost možná že i Milan Pekař z UMPRUMky představí možnosti transformace myšlenky do uměleckého ztvárnění. Propojení výtvarna se světem užitných vlastností zprostředkuje kohoutovský lektor Petr Toms.

V úvodním dnu se vám představí všichni tři lektoři - budou povídat o svém pojetí designu. Představíte se ale i vy, každý dostane prostor představit svou tvorbu a inspirační zdroje. Chceme od začátku vzájemně vědět kdo s čím přijel a kam směřuje.

Nebudeme se bát komunikace. Lektoři vám pomohou formulovat záměry a dovést je k návrhu a modelu, dotknout se i technologického zpracování, které přijde následně. Budou se vás vyptávat na vše možné. Vyzkouší všelijaké metody k podpoření naší tvořivosti. Kurz nakonec vytvoříme všichni společně.

Sebou

Veškeré svoje milé výtvarné potřeby (tužky, štětce, skicáky, nůžky, lepidla, tavící pistoli, pastelky… cokoliv. Halvně otevřenou mysl a chuť hledat a vytvářet. Sebou si připravte drobnou prezentaci toho co vytváříte a svých zdrojů inspirace. Přivezte je v podobě ať přednětů, směrů, tvorby jiných umělců… cokoliv a jakkoliv.

  • Kdy: První den 9:30–18:30, další dny 8:00–17:00, poslední den 9:00–15:00. Vždy s hodinovou pauzou na oběd
  • Kde: Keramické studio Jarmily Tyrnerové - Kohoutov
  • Lektor: Petr Toms, Natálie Mikešová, Milan Pekař, Martin Mikeš
  • Organizátor: Keramikum z.s.
  • Cena: 6 900 Kč, pro členy spolku Keramikum sleva 500 Kč
  • Storno: Je možné nejpozději 14 dnů před zahájením a jen v případě přihlášených náhradníků (kteří potvrdí účast), nebo můžete za sebe poslat někoho jiného, je ale nutné, informovat pořadatele.
  • Info k organizaci: info@keramikum.cz
  • Info k programu: tomspetr@seznam.cz

Úvodní obrázek jsme si vypůjčili od Ariane Prin z webu zde.

___________________________________________________________

Ceramic Design 

The course will be in Czech. We are able and ready to translate it for you.

Most ceramic courses offer answers to “How” questions: How to fire. How to throw. How to glaze. This program is different. In our seven-day, concentrated training we will focus primarily on “What” questions. We will touch the essence of the ceramic object itself. We will walk a path from dreams and visions through their visualization and design perfection culminating in the realization of actual models and an outline of production technology.

Our project’s central theme will be the tea pot, a complicated vessel that offers a number of interesting design issues. We will spend many inspirational moments working in the rarified company of pencils, plaster and clay.

There will be three tutors to take you through this extraordinary week and you will receive only the best from each of them. Natálie Mikešová will help improve your pencil work. Renowned artist and designer Martin Mikeš from Tomáš Baťa University amd probaby also Milan Pekař from UMPRUM will introduce the methods of transforming an idea into an artistic creation. Connecting artistic work with the world of functionality will be covered by the Kohoutov tutor Petr Toms

Registrace
Keramický design - hrát si a komunikovat, zkoušet a objevovat
kategorie Kurz
kde Kohoutov
kdy 10.12.2022
od 09:30
do 15:00
kontakt info@keramikum.cz
+608658320
Diskuze
Alena Šumová 15.10.22 (08:57)
Ahoj, tento kurz mě naprosto nadchnul. Bohužel termín je pro mě úplně mimo. Pokud se bude někdy opakovat, budu první přihlášená. Držím palec a děkuji, že to děláte.
Václav Kugler 17.10.22 (09:03)
Rozumím a díky moc aspoň za zpětnou vazbu :-) a snad příště.