Cookies

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku Více informací

Václav Kugler

Václav Kugler - Členské foto
Ve hlíně je pravda.

keramikasrdcem.cz & vaclavkugler.cz

Působím v Praze, v rámci komunitního Bar/áku. Je to na Florenci, Za poříčskou branou.

Rozvíjím sdílenou keramiku na Florenci, připravuji a učím kurzy Keramiky srdcem. Mezi tím sám točím a vyrábím keramiku autorskou i zakázkovou. Nově poskytuji keramické poradenství jako službu a společně s Petrem Tomsem zahajujeme výrobu keramických strojů a nástrojů. Aktuálně spouštím web vaclavkugler.cz

Jako slepý k houslím, jak se říká. Má bývalá šéfová viděla předvádění rychlé dřevopece a přála si takovou v Toulcově dvoře mít. Sehnali jsme peníze a pec nám postavil Petr Toms. Prázdnou pec nejde vypálit a tak jsem se spřátelil se dvěma točířkami. Pec někdo musí obsluhovat, tak jsem se to naučil. Pak už jsem tomu propadl, uspořádal nějaké točířské kurzy. Poté co jsem vyhořel jako manažer, jsem se rozhodl pracovat rukama a keramika byla pro mě jasná volba. Pak přišla vlastní dílna, kurzy a zakázky.

Asi touha po komplexním pochopení fungování věcí. Vždycky jsem měl rád chemii a fyziku, na vysoké přibyla geologie a pedologie. V keramice se to snoubí a vzniká nádoba. To nemluvím o výtvarných a uměleckých sklonech, které se také objevují. Vše je nesmírně široké a to mě baví.

Teď už i proto abych se uživil. Jinak ale pro to, že mě nejvíc baví ze všeho, co jsem dosud poznal. Pak také pro to, že ostatním umožňuje najít soustředění, chvíli klidu, novou cestu, sebevyjádření. Moc se mi líbí model sdílení dílny. Přináší to synergii a mnohem rychlejší rozvoj všem.

Stal jsem se dokonce zakládajícím členem a předsedou. Přináší mi to další rozvoj a posunutí mých hranic a možností. Přináší mi to uplatnění všeho, co jsem se v neziskovém sektoru naučil. Zkouším to spolu s ostatními přetavit v založení a rozjezd funkční platformy pro keramiku v ČR.

Momentálně spouštím svůj nový osobní web vaclavkugler.cz

Kontaktní údaje
adresa vaší dílny nebo místa, kde tvoříte Za Poříčskou branou 7, Praha
e-mail / telefon vaclav@keramikasrdcem.cz / +608 658 320
vlastní webové stránky https://keramikasrdcem.cz/
Sociální sítě
Diskuze