Cookies

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku Více informací

Propojujeme

Příležitost propojit se s dalšími lidmi z oboru, možnost potkat se osobně několikrát do roka, sdílet svoje zkušenosti a znalosti. Být součástí keramické komunity a společně tvořit. Víme, že to má smysl a 175 členů spolku nás v tom jenom utvrzuje.

připojte se a pomáhejte keramice
keramiku dělám jako hobby a rozhodla jsem se že nejdřív zdokonalím základ všeho - tedy misku - a pak...
Spolupracuji s přáteli, keramiky, na řešení jejich problémů, rád pracuji s dětmi od 5ti do 100....

Vzděláváme

Umění, řemeslo, technologie a historie pod jednou střechou. Pravidelně publikované články na rozličná témata z keramického universa, vzdělání i zábava pro keramiky každého věku, zaměření a zkušeností. S nadšením pro vás píšeme a rádi rozšíříme náš tým o další zapálené redaktory, překladatele a korektory.

staňte se členem redakce
Posledních dvanáct měsíců, díky podpoře mého projektu od FPU (Fondu na podporu umenia), jsem měla možnost věnovat se tématu zakuřované keramiky. V rámci realizace projektu jsem vyrobila keramiku a…
Bylo to dávno, když mi kamarád, který pomáhal při vykopávkách, donesl malou, černou, očividně starou nádobku. Prý zakuřovanou. Pro mě nesmírně vzácný dar, který se však zanedlouho rozbil. Ve snaze…
 Životní osudy této zásadní osobnosti hnutí mingei jsou nemálo zajímavé a letos je obzvláště vhodné si je připomenout, neboť Leach Pottery slaví 100 let od svého vzniku.
Bernard Leach se narodil 5. ledna 1887 v Hongkongu. Matka zemřela při porodu a otec (působil tam jako soudce) situaci vyřešil tím, že dítě odeslal k manželčiným rodičům, kteří pracovali jako…

Informujeme

Už nemusíte dlouze přemýšlet, kam vyrazit za keramikou. Spolkové akce, výpaly, trhy, přednášky, workshopy a vernisáže – vše přehledně na jednom místě. Pozvěte ostatní na zajímavé akce, ať nikomu z nás žádná událost už neuteče.

přijeďte se podívat
3.4.21
Kohoutov
S vizí jedinečné keramické hmoty se na celých sedm dnů ponoříme do šlikru. Bude se pálit, testovat, cedit, lisovat, míchat a hníst. Přivezete si z domova své jíly a odvezete krásnou hladkou hlínu zpracovanou vlastníma rukama. Získejte nové…
20.11.21
Kohoutov
Kurz je inspirován čínskou čajovou keramikou z oblasti Yixing. Účastníci si vyrobí zejména čajové konvičky, dále i čajové moře, sošku pro štěstí, čichátka, džbánky, čajové dózy a další zboží podle vlastního zájmu i lektorských ukázek.

Potřebujete nový kruh? Chcete prodat nepoužívané vybavení nebo najít výpomoc do své dílny? Nabídnout zbytky surovin a materiálů? Tady jste na správném místě.

inzerce
Koupím použitý deskový, kuželový, válcový, nebo kladívkový laboratorní drtič tovární výroby. I v horším stavu.
Sháním Časopis Golem - celý ročník 2013