Zuzana Chomátová

Zuzana Chomátová - Členské foto
you are never a loser until you quit trying / nikdy nejsi poražený, dokud to sám nevzdáš (Mike Ditka)

Praha 10 - Uhříněves

V současné době se keramice věnuji pouze ve volných chvílích, po večerech a víkendech, po mé dlouhé přestávce se znovu učím, např. objevuji přípravu vlastních glazur a snažím se zapracovat na točení, abych se dostala do správné rutiny... Okouzlila mě keramika z pece otápěné dřevem, tak pokud je možnost, přidám se k výpalu u Vaška Kuglera na Toulcáku, ale doma zatím pálím v elektrické peci.

Po ukončení vysoké školy jsem začala chodit do keramického kroužku, to mě nadchlo, skončila jsem v Kohoutově v Keramickém studiu Jarmily Tyrnerové, vyučila jsem se v Učilišti uměleckých řemesel v Podkovářské v Praze a u Jarmily absolvovala povinnou praxi. Poté jsem pár let učila v keramických kroužcích děti i dospělé a vyráběla keramiku na zakázku (užitek i dekorační věci, např. betlémy). Bohužel po narození dětí jsem přišla o dílnu a vracím se teď, děti jsou (téměř) dospělé a já mám víc času a mám zase dílnu...

Kdo ví?

Mám od dětství ráda ruční práce a zároveň nejsem moc trpělivá, vyšívání pro mě není, ale výrobky z hlíny "rostou před očima", to mi dělá radost.

Spolek Keramikum se ustavil právě v době, kdy jsem se vracela ke keramice a hodně mi to návrat usnadnilo: potkávání se s ostatními lidmi, kteří také propadli kouzlu hlíny, je velmi inspirativní. A setkání jsou moc fajn i akce, které spolek pořádá.

Kontaktní údaje
adresa vaší dílny nebo místa, kde tvoříte Vačkářova 299/4, Praha 10
e-mail / telefon zuzana.chomatova@gmail.com
Sociální sítě
Diskuze