Cookies

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku Více informací

Veronika Tymelová

Veronika Tymelová - Členské foto
Stále překonávat své limity, protože existují pouze v hlavě.

Atelier keramické a grafické tvorby - Veronikaart

Nový Hrádek na Náchodsku

Nejraději vytvářím portréty zvířat. Baví mně jak modelovat, tak kreslit. Pokud má vzniklé dílo ještě nějaký praktický účel, jsem blažená. Nejvíce tedy vnikají různé mísy a dózy. Stále se mám co učit, a proto si záměrně vybírám cestu co nejvíc pestrou a možná i trochu trnitou. Jakmile se něco začne stávat rutinou, upadám do letargie a rychle hledám jiné směry, kudy se vydat.

Celý svůj mladý život jsem byla rodiči přesvědčována, že uměním se neuživím. Vystudovala jsem proto gymnázium a až poté mi bylo povoleno vrhnout se do víru života v podobě Bechyňské SUPŠ. Poté jsem opět podlehla mínění, že se uměním neuživím a "vyučila" jsem se ještě na učitelku. Nyní, po několika letech práce ve školství a dlouhatánské mateřské, zjišťuji, zda a jestli se uměním uživím :)

Jakýsi lepkavý tmel zvaný hlína. Jakmile ji držím v ruce, celá se zpomalím a zklidním, což mi slouží jako ohromné odreagování a relax, poněkud to ale narušuje moji produktivitu práce.

To kdybych věděla. Existuje přece tolik lepších a výnosnějších zaměstnání. Takže pro peníze to asi nebude. Pociťuji silnou touhu po sebevyjádření a keramika je jeden ze způsobů, který používám. A nesmím pominout také velikou radost, kterou cítím, když lidé používají mé výrobky a vracejí se pro další, protože je těší s nimi žít. To je asi ten největší motor, který mne žene dál.

Měla jsem to štěstí, že jsem mohla poznat některé ze zakládajících členů a učit se od nich. Určitě v tom chci pokračovat. Sdílet informace, doufat v budoucí přátelství a spolupráci, zlepšovat se ve svém oboru.

Kontaktní údaje
adresa vaší dílny nebo místa, kde tvoříte Hradní 70, Nový Hrádek
e-mail / telefon veronika.tymelova@email.cz
vlastní webové stránky https://www.fler.cz/veronikaart
Sociální sítě
Diskuze