Petr Kalenský

Petr Kalenský - Členské foto
Jako hrdý Čech, to je Úcta k odkazu svých předků a pokora k zemi kde žiji .

Královéhradecký kraj,Trutnovsko

Největší můj zájem je o starodávnou tvorbu kachlů a kachlových topidel. V současné době se věnuji keramice raku jak točené na kruhu tak i modelované a hlavně leštěné keramice pro techniky horse hair a naked raku. Zkouším své nové glazury jak pro raku tak pro výpal ve dřevě. Připravuji se na stavbu plynové pece.

Podobně jako většina ,jsem jako dítko školou povinné nastoupil taky "na dráhu uměleckou" do ZUŠ,ale to do hudebky na flétnu.S hlínou možnost byla taky , na to jsem prý odpověděl "s blátem si můžu hrát i doma před barákem".Prostě Nikdy neříkej Nikdy.Opravdový zájem o keramiku přišel v devadesátých letech s tvorbou bonsají .Tak jsem si řekl to je ta pravá výzva.To ještě odteklo hodně vody v potoce za barákem,než jsem se tomu opravdu začal věnovat. Zlom přišel na konci roku 2012 ,kdy jsem přišel o práci. Následující rok jsem celý pobýval v Keramickém studiu J. Tyrnerové v Kohoutově.Za rok jsem s Petrem Krejníkem postavil velkou skládačku na výpal dřevem a začal jsem zhmotňovat své nápady.

Jelikož jsem podle čínského horoskopu zrozen ve znamení Draka a Dřeva tak je to živel zvaný OHEŇ. Je jedno jestli to je v peci na dřevo, plynovce nebo v kovářské výhni. Vlastně se snažím zkrotit všechny živly Oheň, Vodu, Vzduch i Zem.

Možnost svobodně tvořit a přitom si vyčistit hlavu od všedních starostí.

Oslovil mě Petr Toms "kde jinde něž v Kohoutově" a tak se stalo, že jsem poslal přihlášku. A proč členství ve spolku no přeci "Více hlav více ví."

Kontaktní údaje
adresa vaší dílny nebo místa, kde tvoříte 277, Chotěvice
e-mail / telefon petrkalensky@atlas.cz / 732 445 516
Diskuze
Václav Kupčík 24.11.19 (17:26)
Pěkná práce :)