Cookies

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku Více informací

Milena Vacková

Milena Vacková - Členské foto
Být šťastný může každý...stačí se rozhodnout.

Dolní Čermná u Lanškrouna. Vesnice v podhůří Orlických hor.

Baví mě propojovat užitkovou keramiku s bytovým designem- v poslední době jde převážně o lustry a lampy. Také ráda nacházím eleganci dávných tvarů a zkouším ji včlenit zpátky do naší doby. Mimo prostoru pro svou tvorbu si dělám čas i pro kurzíky dětí a dospělých. Někdy mám nutkavou potřebu být v kolotoči s lidmi, hlínou, glazurami....a jindy jsem ráda sama se svými myšlenkami, které občas vymáchám v kalníku :-)

V době, kdy jsem si užívala mateřskou ,,dovolenou,, ( 2009 ) jsem založila výtvarný kroužek pro předškoláky - taková přípravka pro prvňáčky. Při hledání různých technik a materiálů, kterými jsem si pomáhala při výuce jsem dostala první 10ti kilovou hroudu hlíny. Rok na to vzniklo místní rodinné centrum a další rok byla i dílna s pecí. Po 5letech samoučení a velké touhy vědět a pochopit víc, jsem absolvovala různé typy kurzů až došlo v r.2016 na rekvalifikaci točíře. Od roku 2017 jsem OSVČ. Vyrábím užitkovou a dekorativní keramiku, vedu kurzy pro děti i dospělé.

Je toho hodně moc. Je to možnost být sama sebou a skrze hlínu se nechat vést. Učí mě trpělivosti, dává mi podněty se stále učit a objevovat nové možnosti. Na druhou stranu mě nenechá být v klidu, protože je toho tolik co chci ještě stihnout. Miluji ten čas být sama v dílně, ale baví mě i sekávání s dětmi a dospělými na kurzech, kde jim ráda sděluji vše co jsem se zatím naučila. A nejvíc asi touha či pokus číst z historie keramiky. Je to velká úcta a pokora držet v ruce starý hrnek nebo džbán a nechat v hlavě proudit představy....a pak ta magie poslední fáze průběhu přetváření se hlíny v keramiku. Dotek žáru a kouzlo neovladatelnosti.

Nevyhnutelné řešení svobodně dělat to co mě baví na plný úvazek, abych byla já i mé okolí šťastné.

Spolek je skvělý nápad v době, kdy nemá každý možnost čerpat z tradice nebo neměl takové štěstí při výběru školy. Líbí se mi, že je tu místo pro každého a může tak přispět svou zkušeností jak profesionál tak i ,,hobby,, nadšenec a to nejen z oboru keramiky.

Kontaktní údaje
adresa vaší dílny nebo místa, kde tvoříte Dolní Čermná 197, Dolní Čermná
e-mail / telefon lukasmila@seznam.cz / 725030977
Sociální sítě
Diskuze