Cookies

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku Více informací

Marek Siekiera

Marek Siekiera - Členské foto
Pokud budu spokojený z mé práce já, tak pak mohou být spokojení ti ostatní!?

Není to dílna, je to prostor kde se nacházím a tvořím "U Moraváka" na chatě.

Ústecký kraj; Ústí nad Labem, v DDM Ústí n.L., v Levíně a všude, kde mě dovolí zanechat něco.... (pěkného).

Jsem živnostník, úplně takový ten malinký ále šikovný...asi!? Dělám spoustu věcí, nejraději dělám jak jen to jde, hlavně ty pěkné věci! A když mám po ruce vhodnou hmotu a hrnčířský kruh, tak tvořím, točím a modeluji co chci, co si ostatní řeknou, co si přejí, na zakázku...Dělám většinou užitkovou keramiku, hrnčířské zboží v malém množství, skromně. V současné době jsem začal pálit v peci pro otop dřevem a snažím se vytvářet velké květníky nebo květináče.

Bavilo mě modelovat a práce s keram.hlínou mě taky docela šla....tak až po dlouhých letech, v dospělosti jsem se rozhodl, dělat to co by mě bavilo - tak jsem šel studovat do Bechyně na keramickou Průmyslovku. No a povedlo se! A od té doby se tomu věnuji, pomalu, s citem a jednoduše. Pomáhám ostatním (dětem i dospělým) tvořit keramiku v různých kroužcích a odborných kurzech.

Spojení - předurčení s tvořením, s keramikou se stalo osudové díky svému jménu: Marek - keraM IK !? Pak jsem dostal přezdívku "Pazourek" A věděl jsem, že kluk jako "křemen" musí tvořit z keramiky!?

Je to o kreativitě, volnosti, fantazii a velkým plánúm a určitě z radosti hotového povedeného kousku. Pokora k řemeslu a o těch možnostech, o objevování stále něčeho nového!!! A předávat a dělit se o své úspěchy i neůspěchy dalším zájemcům o úžasné umění, řemeslo. Prezentovat, komunikovat, setkávat se!

Protože já se rád družím a rád společně tvořím, plánuji, bavím se. A taky proto všechno co jsem už zmínil a napsal v předešlých článcích.

Kontaktní údaje
adresa vaší dílny nebo místa, kde tvoříte Švestková 2830/11, Ústí nad Labem
e-mail / telefon siekieramarek@seznam.cz / +420720343701
vlastní webové stránky https://www.keramps.cz/
Sociální sítě
Diskuze