Cookies

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku Více informací

Majka Krajná

Majka Krajná - Členské foto
Miluji tvorbu, a jsem ráda s lidmi, ale i sama….:-)

Krajna Pottery

Brno, a Bílovice nad Svitavou

Když hodně času učím, at´už malé nebo dospělé a i lektory…, v SVČ Lužánky na Lesné a tak jsem pak ráda sama a pracuji na svých projektech… Pracuji s hlínou i porcelánem. Keramiku nejraději pálím v peci na dřevo, oheň dá jak nádobí, tak i plastikám další rozměr, jeho energie se do každé věci otiskne. To mě baví… Baví mě míchat vlastní hmotu s větším množstvím šamotu, hrubou a nepoddajnou a miluji práci s jemným porcelánem. Glazury do dřevopece míchám a je to trochu alchymie jak to či ono nakonec vyjde… Jsou to úplně opačné materiály a jejich rozdílnost je pro mě velmi podnětná a inspirující.

První seznámení asi v době školy, v tzv „lidušce“... a pak později přes plastiky a sochařinu jsem došla k užité tvorbě, které mě teď baví nejvíc… Přivedla mě k pokoře k řemeslu i materiálu.

S Keramikum mě spojuje asi nejvíc myšlenka sdílení zkušeností napříč obory… od pí učitelek, lektorů, přes technology, umělce, sochaře, řemeslníky, zájmové keramiky… a konec konců co já vím koho ještě… prostě napříč… tato platforma mě tady chyběla a jsem ráda, že jsem mohla být při vzniku spolku, který má propojování ve svém vývěsním štítě…

:-)))) .. no protože mě to baví:-))))

No při jedné debatě s Vaškem jsme přišli na to, že je to dobrý nápad:-) Ale vážně,… protože vnímám, že jsem ochotná se podělit o své dovednosti, ať už přímo v řemesle, lektorské, …i lidské, a možná jsem si na začátku myslela, že mám volný čas:)) Nejspíš i proto, že je spousta dotazů, které nebyly zodpovídány a mě to vadilo, myslím si, že je pro každou profesi důležitá otevřenost a sdílení.

Kontaktní údaje
adresa vaší dílny nebo místa, kde tvoříte Bayerova 4, Brno
e-mail / telefon majka.krajna@seznam.cz
Sociální sítě
Diskuze
Iva Kočíková 27.06.20 (10:37)
Wau ta kachlička!