Lenka Šustrová

Lenka Šustrová - Členské foto

Brněnská Dílna Matilda

V současné době a vlastně posledních 7 let jsem především lektorkou kurzů točení na kruhu, postupem času jsem se hodně našla i v dekorech a okrajově v odlévání. Kromě učení, které je pro mě protiváhou kancelářské práce, je to skvělý relax. Když mám chvíli pro sebe, točím především užitkové věci, jednou za rok si pro radost zajedu na kurz raku nebo jinou libůstku, ke které se jinak nedostanu.

"Byla to láska na první dotek. " Asi tak bych shrnula svůj první kurz točení na kruhu léta páně 2008. Vždycky jsem to chtěla zkusit a po přestěhování do Brna jsem si našla cestu k Matildě, kde jsem se z kruzistky časem a po bezpočtu kil stočené hlíny stala i lektorkou. Od roku 2015 pravidleně píšu návody do časopisu Golem.

Ten pocit, když zaboříš ruce do hlíny a neforemného kusu ti pod rukama roste.. něco.. cokoli. Absolutní relax, pohoda, setkávání s dalšími lidi se stejnou diagnozou: keramik.

Hodně mě baví předávat dál, co jsem se sama naučila. Ta pohoda, když se sejdeš s dalšíma lidma nebo když si naopak chce užít čas jen pro sebe, kruh a hlínu.

Líbí se mi myšlenka spojení lidí z celé republiky, kdy každý může předat ostaním část sebe nebo svých zkušeností. Hodně keramiků jsou vlci samotáři, tak pojďme jednou za čas vylézt ze svých nor a pobavit se. A hlavně, ta spousta informací, které bych hledala po všech koutech webu, najdu pohromadě. To mě přivede na akce, o kterých jsem do teď neměla ani tušení, seznámím se s dalšími lidmi. Díky za to.

Kontaktní údaje
adresa vaší dílny nebo místa, kde tvoříte Moravské Bránice, Moravské Bránice
e-mail / telefon sustrova.lena@seznam.cz / +420607611835
Diskuze