Cookies

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku Více informací

Lenka Hrdinová

Lenka Hrdinová - Členské foto
Hlína, ať se zdá sebevíc hrubá a nečistá, ...nakonec na povrch vyvstane její něžná a laskavá podstata ... pravá tvář Země.

Lenka Hrdinová Ateliér

Šumperk, Olomoucký kraj

Právě teď a nějakou dobu zpět vycházejí z mých rukou misky, misky, ...misky ... na všechno a cokoliv. Mačkané misky z jedné hroudy hlíny vznikají s velkým respektem k hlíně jako k prvotní surovině. Téměř nepoužívám nástroje a dotýkám se hlíny pouze prsty. Nevytvářím odpad. Hroudu, která mi padne pro ten okamžik do dlaně, zpracuji beze zbytku celou, nic neodkrojím, nic nepřidám. Je to jen mezi námi dvěma ...formou je tvar mé dlaně, uvnitř touha po čistém, hladkém prostředí a z venku je vidět, čím hlína prochází, zůstávají stopy prstů, dobře je vidět, co si hlína pamatuje ... Ale ovšem, občas vznikne i něco jiného ...

Hlínu jsem potkala tak nějak na Cestě :-) Jsem Rak, jsem tvořivec, tedy dříve nebo později to muselo přijít ! Důležité asi je, že jsem hlínu potkala v tu správnou chvíli. Ve stejné době jsem poznala Keramické studio Kohoutov ... a byla jsem lapená a doufám, že navždy !

Jednoznačně je to okamžitá reakce na mé doteky a i tlaky :-) . Hlína ihned reaguje na všechno to lidské naléhání a člověk snadno uvěří, že je děj běží podle něj.

Původně to byl pro mne relax a cesta zpátky k sobě. V nějakém období to byla touha něco nového získat - dovednost točíře. Dnes jsem vděčná za setkání a možnost poznávat, jak jednoduché je stát se nezávislým a soběstačným. Zvládnout upéct chleba a zhotovit misku na pokrm mne neuvěřitelně osvobozuje. Tohle poznání se snažím přenést i dál v kurzech pro dospělé nebo pro děti a zpětná odezva mi potvrzuje, že jdu správnou cestou. Tou cestou mne provází věta. která padla na jednom z dětských setkání : " ..hlína mi to řekla ..." Snad je to pro vás taky srozumitelné :-)

To je přece jasné - to srdečné pozvání Petra a Vaška se nedalo odmítnout, nevyužít, nezúčastnit se, nepříblížit se a tak podobně a tak překračuji svoji komfortní zónu, fotím svoji první profilovou fotku, abych se přidala k vám, nadšencům s rukama od hlíny a srdcem na dlani ! Těším se na všechno, co mi členství přináší !

Kontaktní údaje
adresa vaší dílny nebo místa, kde tvoříte U POTOKA 12, ŠUMPERK
e-mail / telefon lh@infit.eu / 777566622
Sociální sítě
Diskuze
Iva Kočíková 27.06.20 (10:04)
To je moc krásné.