Cookies

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku Více informací

Jaroslava Malinová

Jaroslava Malinová - Členské foto
„Do bytu i do hrobky, keramické výrobky.“

Praha 11 - Chodov

Modeluji sošky s ženskou tématikou, které rezonují s mým vnitřním prožitkem ženství jako něčeho posvátného, spjatého se zemí, tedy s hlínou. Hlásím se k tradici pravěkého tvůrce věstonické Venuše.

Náhodou, přesně ve 40 letech jako aktivizační pracovnice v Domově seniorů, kde byla opuštěná keramická dílna a já jsem hned věděla, že to budu já, kdo si jí vezme na starosti. Vliv prostředí, ve kterém jsem se ocitla. Všechny ty nitky osudu za tím.

Oheň, země, voda a vzduch. Spojuje nás radost z tělesnosti, dotýkání se, z fyzické existence na tomhle světě. Oddanost Matce Zemi, Velké Matce nás všech, která nás zrodila a vytvarovala. A kdo chce, tomu dává i hlínu ze svého těla, aby taky mohl tvořit svoje vlastní tvary.

Protože hlína ochotně absorbuje moji jemnost a umožňuje jí stát se něčím hmatatelným, ba dokonce těžko zničitelným, co tu po mně nejspíš zůstane. Protože mi v keramice vždycky všechno vycházelo, byla jsem spokojená během získávání odborných vědomostí, každou minutu během tvoření, a hotové výrobky často předčily moje očekávání a i po delší době jsem s některými spokojená. Protože miluju pocit, když se otevírá pec/děloha a na svět vytahuji zbrusu nové formy a tvary.

Přišla jsem se podívat do Toulcáku na spolkový výpal a jedna paní mi dala vyplnit přihlášku. Spojuje nás otevřenost a nadšení. Jsem schopná každému popsat celý postup, jak jsem něco vyrobila, vím, že nikdy neudělá stejnou věc, jako já.

Kontaktní údaje
adresa vaší dílny nebo místa, kde tvoříte Chodov, Praha
e-mail / telefon chcijarcu@centrum.cz
Diskuze