Cookies

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku Více informací

Ester Jebavá

Ester Jebavá - Členské foto
"Člověk je ze všech živočichů nejrozumnější, ježto má ruce."(Anaxagorás)

Kurzy Rukama

Praha

Pracuji s dětmi v keramické dílně v Praze. Ráda přejedu do své venkovské dílny s kopacím kruhem v Polabí, v létě zakuřuji keramiku v polní peci, kterou mám v jabloňovém sadu na Kokořínsku. A mezitím, jak jen to jde, tvořím v sdílené dílně Vaška Kuglera v Praze na Florenci. Mám to štěstí, že díky tomu můžu být i u výpalu dřevem na Toulcově dvoře a nově i u výpalu plynem. Baví mě chodit různými cestami a odbočovat. Ráda a často točím obaly na hrnkové rostliny a sukulenty, pracovně nazvané "keramika s tváří".

Dalo by se to nazvat intuitivní haptická zkušenost :-), ale je to prosté. Když mi bylo deset let, moji rodiče začali kopat základy na chatu v oblasti výskytu cihlářských jílů. Vyráběla jsem si z vykopané hmoty figurky, které jsme po vysušení vložili do plechovky od kompotu, zasypali solí,dali do ohně a v noci pořádně přikládali. Ráno měly figurky barvu cihel - prostě ZÁZRAK ! To byl můj start. A už mě to nikdy nepustilo. Dnes jezdím na stejné místo experimentovat se zakuřováním keramiky v pilinách.

Ruce :-) viz motto

Polapilo mě to.

Když jsem na Spolkovém výpalu na Toulcově dvoře v roce 2018 viděla tu partu nadšenců, chtěla jsem k nim taky patřit a být "u toho" ! Jako outsider se mám koho ptát.Přiblížila jsem se k věcem, dějům a záhadám, ke kterým bych sama šla mnohonásobně déle a možná na ně nikdy nenarazila. Dostávám profesionální odpovědi a taky další otázky. A přineslo mi to radost, spoustu radosti.

Kontaktní údaje
adresa vaší dílny nebo místa, kde tvoříte V Štíhlách 1311, Praha
e-mail / telefon ester.jebava@atlas.cz / 721949536
Sociální sítě
Diskuze