Propojujeme

Příležitost propojit se s dalšími lidmi z oboru, možnost potkat se osobně několikrát do roka, sdílet svoje zkušenosti a znalosti. Být součástí keramické komunity a společně tvořit. Víme, že to má smysl a 153 členů spolku nás v tom jenom utvrzuje.

připojte se a pomáhejte keramice
Dělám hlavně polotovary pro místní Muzeum berounské keramiky a příležitostně také čajové nádobí. Bav...
Spolupracuji s přáteli, keramiky, na řešení jejich problémů, rád pracuji s dětmi od 5ti do 100....

Vzděláváme

Umění, řemeslo, technologie a historie pod jednou střechou. Pravidelně publikované články na rozličná témata z keramického universa, vzdělání i zábava pro keramiky každého věku, zaměření a zkušeností. S nadšením pro vás píšeme a rádi rozšíříme náš tým o další zapálené redaktory, překladatele a korektory.

staňte se členem redakce
Průvodce pro sběr, opětovné zpracování, testování a úpravu recyklované hlíny v hrnčírnách, keramických ateliérech a výrobních provozech.
V průmyslových provozech jsou obvykle k dispozici takové procedury a vybavení, které umožňují, aby se určité procento zbytků zapracovalo do čerstvě nam…
Kdo by v dnešním světě neznal sousloví „terakotová armáda“, ten jako by nebyl. Víte ale, co to skutečně Terakotová armáda je a komu sloužila? Zvu vás na dobrodružný výlet do starověké Číny!
Politická situace Pro zorientování se v tehdejší situaci ve starověké Číně se nemůžeme alespoň krátce nezmínit o politické…

Informujeme

Už nemusíte dlouze přemýšlet, kam vyrazit za keramikou. Spolkové akce, výpaly, trhy, přednášky, workshopy a vernisáže – vše přehledně na jednom místě. Pozvěte ostatní na zajímavé akce, ať nikomu z nás žádná událost už neuteče.

přijeďte se podívat
9.1.20
Beroun
Zveme na výstavu Václava Davida v galerii Muzea berounské keramiky, výstava bude zahájena vernisáží 9. ledna 2020 v 17 hodin.
13.2.20
Nové Mesto n. V., SK
V Trenčianskom múzeu – v priestoroch Podjavorinského múzea v Novom Meste na Váhom sa 13.2. 2020 o 17:00 hod. uskutoční vernisáž k výstave Nové Mesto nad Váhom vpraveku. Výstava je vytvorená z archeologickej zbierky Trenčianskeho múzea v Trenčíne.

Potřebujete nový kruh? Chcete prodat nepoužívané vybavení nebo najít výpomoc do své dílny? Nabídnout zbytky surovin a materiálů? Tady jste na správném místě.

inzerce
Komorová pec, s vnitřní muflí, cca 20l, V ceně komora, hořák s připojením k láhvi a pláty. něco o peci v článku: http://www.artkeramika.cz/soumrak…
Koupím celokovová očka různé velikosti i větší počet, přebývají li někomu, či se nehodí.