Propojujeme

Příležitost propojit se s dalšími lidmi z oboru, možnost potkat se osobně několikrát do roka, sdílet svoje zkušenosti a znalosti. Být součástí keramické komunity a společně tvořit. Víme, že to má smysl a 157 členů spolku nás v tom jenom utvrzuje.

připojte se a pomáhejte keramice
Mám ráda výzvy. Ráda přijímám netradiční objednávky na netradiční zboží. Baví mě věnovat se věcem na...
Nejraději vytvářím portréty zvířat. Baví mně jak modelovat, tak kreslit. Pokud má vzniklé dílo ještě...

Vzděláváme

Umění, řemeslo, technologie a historie pod jednou střechou. Pravidelně publikované články na rozličná témata z keramického universa, vzdělání i zábava pro keramiky každého věku, zaměření a zkušeností. S nadšením pro vás píšeme a rádi rozšíříme náš tým o další zapálené redaktory, překladatele a korektory.

staňte se členem redakce
Ve vlastních dílnách, v kroužcích, kurzech i ve všemožných virtuálních diskuzích s železnou pravidelností narážíme na téma „Praskl mi plát. Co s tím?“ Důvody jsou poměrně jednoduché a v následujícím…
K sepsání tohoto pojednání mě přiměly neustále se opakující dotazy na praskání a deformace plochých výrobků jako jsou různ…
„Dobré umění vás přiměje zastavit a přemýšlet“, vysvětluje Ken Turner. Jeho umění vás nejen donutí zastavit se a přemýšlet, ale také vás zaplaví svojí klidnou krásou.
Ve svém domácím ateliéru v Seattlu ve státě Washington tvoří Ken keramické nádoby plné elegance, půvabu a nezapomenutelné př…

Informujeme

Už nemusíte dlouze přemýšlet, kam vyrazit za keramikou. Spolkové akce, výpaly, trhy, přednášky, workshopy a vernisáže – vše přehledně na jednom místě. Pozvěte ostatní na zajímavé akce, ať nikomu z nás žádná událost už neuteče.

přijeďte se podívat
13.2.20
Nové Mesto n. V., SK
V Trenčianskom múzeu – v priestoroch Podjavorinského múzea v Novom Meste na Váhom sa 13.2. 2020 o 17:00 hod. uskutoční vernisáž k výstave Nové Mesto nad Váhom vpraveku. Výstava je vytvorená z archeologickej zbierky Trenčianskeho múzea v Trenčíne.
4.9.20
Faenza, IT
Víkendový festival zaměřený na keramiku se koná ve Faenze - místě odkud pochází Majolika. Nabídne řemesla, festival, trh, výstavy a další zajímavosti.

Potřebujete nový kruh? Chcete prodat nepoužívané vybavení nebo najít výpomoc do své dílny? Nabídnout zbytky surovin a materiálů? Tady jste na správném místě.

inzerce
Koupím, nebo vyměním keramickou literaturu. Sbírám knihy, plakáty, ročenky, fotografie, katalogy, časopisy, slovníky, encyklopedie, ceníky, reklamní předměty,…
Koupím kulový mlýn v jakémkoliv stavu.