Cookies

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku Více informací

Eliška Chalupová

Eliška Chalupová - Členské foto

Keramika z Liščí dílny

Morávka, Beskydy

Aktuálně se soustředím především na drobnou užitkovou keramiku pro vlastní použití, takže od různých hrnků a misek přes květináče a svícínky po zapékací nádobí.

Pomalu - postupně se moje obliba v ručně dělané keramice přehoupla až k její výrobě. Nejdřív jsem absolvovala rekvalifikační kurz na točíře v Kohoutově a poté pokračovala v samostudiu ve vlasní maličké dílně, kterou jsem si zřídila na chalupě, kde trávíme každý rok léto.

Ráda keramiku jak vyrábím, tak používám v každodenním životě.

Protože ráda střídám práci hlavou s prací rukama a výroba keramiky mi přináší nejen radost z tvorby, ale i z konečných produktů, které mohu používat každý den.

Ráda neustále hledám nové informace a učím se novým věcem, což v našem kraji na téma keramiky není aktuálně příliš jednoduché (když opominu samostudium literatury). Vznik spolku jsem tedy uvítala jako možnost se přiučit od zkušenějších keramiků, podívat se z blízka třeba na výpal v peci na dřevo nebo se účastnit tématických přednášek o keramice. Ze stejných důvodů jsem i členem redakce a pomáhám spolku s organizací, protože věřím, že než si stěžovat, že mi něco chybí, je lepší se o to sama aktivně zasadit.

Kontaktní údaje
adresa vaší dílny nebo místa, kde tvoříte -, Morávka
e-mail / telefon liscidilna@email.cz
vlastní webové stránky http://www.liscidilna.webnode.cz
Diskuze