Cookies

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku Více informací

Alice Formánková

Alice Formánková - Členské foto
tvorbou tvořím i sebe

Kobylí důl

Česká Třebová, Pardubický kraj

Keramika je pro mě nejen možnost sebevyjádření, ale už dlouho vím, že bez dotyku s hlínou nemohu být dlouhodobě v pohodě. Teď jsem nějakou dobu nemohla do dílny, tak jsem se dnes alespoň hrabala v záhonu :) Teď místo obvyklých variací na lidské hlavy se zaměřuji na drobnější plastiky a drobnůstky nejen keramické, ale spíš mix-média. V obrazech jsem se zaměřila na téma vody a prvky s vodou spojenými.

Keramika mě okouzlovala už od dětství, pohled na fascinující proces točení keramiky, kouzlo přeměny materiálu, možnost tvorby v podstatě neomezený... To je možnost snad maximální svobody! Chtěla jsem keramiku studovat v Bechyni, ale v roce, kdy jsem končila základku, neotevřeli výtvarný obor. Sice jsem se pak vrhla na informatiku, ale výtvarné choutky mě neopustily. Pře dvaceti roky jsem se ke keramice vrátila a začala a podlehla jsem ji.

Ráda se dotýkám materiál, když tvořím. Někdy i odloží štětce a maluji prsty. Hlína je pro mne primární materiál zrodu.

Asi mě vyhovuje možnost uskutečnit mé 3D nápady, zároveň se poprat s technickými problémy, které živá hlína představuje.

Sice jsem nebyla u zrodu myšlenky, ale byla jsem asi u první prezentace tohoto projektu a jsem hrdou držitelkou členské karty číslo 11. Na jednom z keramických kurzů , když jsem se řekla, že se zabývám keramickou plastikou, tak mi s lehce odsuzujícím přídechem řekli: "... aha, ty jsi jako modelář?" Nebylo to míněno zle, ale ukázalo mi to mně dosud nepoznanou hranici mezi keramiky. Myšlenka Keramikum propojit keramiky s keramiky mi přijde fajn, navíc nám mohou pomoci se jeden od druhého učit.

Kontaktní údaje
adresa vaší dílny nebo místa, kde tvoříte Chorinova 1144, Česká Třebová
e-mail / telefon alice.formankova@post.cz / 602153790
Diskuze