Cookies

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku Více informací

Alena Bachová

Alena Bachová - Členské foto
..jinak než po lokty v hlíně mě najdete zřídka :)

keramické Studio Býčkovice

Býčkovice, Litoměřicko - Ústecký kraj

Ve své tvorbě miluji organický a trochu nedbalý vzhled, baví mě experimentovat. Většinu svého času v dílně věnuji výuce, tedy vedení kurzů pro veřejnost a tvoření a podpoře ostatních.

Ke keramice jsem se dostala oklikou přes práci se sklem. Když jsem hledala materiál, pomocí kterého bych mohla sklo tvarovat a spékat, objevila jsem keramickou hlínu. Protože teploty výpalu keramických hmot leží o poznání výš, než teploty, při kterých se ve studiových podmínkách pracuje se sklem, byla keramika díky své dostupnosti jasnou volbou. Při seznamování mě pak natolik pohltila, že jsem se rozhodla věnovat se keramice naplno. Nyní jsem keramička a překladatelka, vedu malou veřejnou dílnu, kde pořádám kurzy pro veřejnost.

Sklo - přes sklo jsem se ke keramice dostala a sklo nebo sklovinu najdete v keramice v různých podobách na každém kroku. Potom možnost lektorování: jsem kvalifikovaná lektorka vzdělávání dospělých s dlouholetou praxí v IT. Práce s lidmi ve třídě nebo v dílně je náročná a naplňující zároveň. A není nad to, když spojíte srdeční záležitost (plácání se v hlíně) s tím, co vás živí.

Keramika je úžasný materiál - ale návykový. Prostě jsem jí propadla. Současně mi přináší svobodu, volnost tvořit v dílně, co chci a kdy chci.

Možnost setkávat se s dalšími, stejně "postiženými" lidmi (v kladném slova smyslu) a rozšiřovat si obzory jak na poli keramickém, tak i v dalších souvisejících i vzdálených oborech.

Kontaktní údaje
adresa vaší dílny nebo místa, kde tvoříte Býčkovice 36, Litoměřice
e-mail / telefon studio@studioaplusz.cz
vlastní webové stránky http://www.keramika-byckovice.cz/
Sociální sítě
Diskuze