Cookies

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku Více informací

současnost tradice | stálá expozice keramiky ze sbírek ajg

kdy
29.1.2022
-
22.5.2022
od
15:00
do
17:00
Stálá expozice Mezinárodního muzea keramiky Bechyně představuje návštěvníkům dlouho očekávaný náhled do bohatých depozitárních sbírek keramiky Alšovy jihočeské galerie.

"Po úvodní výstavě s názvem „Černobílé: Nic není a přitom je" pokračujeme cestou dialogického vnímání a přinášíme dvojice a instalace, ve kterých se mísí spojení tradičního, často hrnčířského zpracování keramiky s neotřelou a nápaditou modernitou, která umělce inspiruje v současnosti. Prezentujeme výběr toho nejlepšího z našich sbírek a to vždy se svým patřičným protipólem, se snahou obsáhnout monumentální sochy, drobné plastiky, užitkovou keramiku, reliéfy, figury i portréty. Ač je sbírka stálá, neznamená to, že je neměnná. Periodicky budou instalované dvojice obměňovány, aby se postupně v čase objevovaly novější a novější kousky. Cílem stálé expozice bude představit náš kompletní depozitář. Pro naše nové i stálé návštěvníky, pro studenty i pedagogy, pro hosty i turisty platí to stejné: není totiž nic tradičnějšího a více současného, než se do Bechyně vracet a pokaždé objevit něco nového."

Letošní výběr se čítá ze třinácti tematických okruhů, ve kterých jsou vždy zastoupeni autoři, kteří se liší pojetím, zpracováním materiálu i dobou, kdy dílo vzniklo. Témata jsou poetická (například mateřství a příroda), abstraktní (vnímání, volnost) i popisná (architektura nebo užitková funkce keramiky).

Zastoupení autoři: Karel Příhoda, Miroslav Oliva, Colleen Toledano, Franz Tišek, František Bílek, Bohumil Dobiáš st., Bohumil Dobiáš ml., Václav Šerák, Martin Möhwald, Pravoslav Rada, Šárka Radová, Hana Exnarová, Slavomír Bláha, Ray Chen, Jan Hričák, Aisaku Suzuki, Czeslaw Wiacek, Jiří Kožíšek, Vesela Kozarova, Zorka Soukupová, Oldřich Rujbr, Klaus Steindlmüller, Jiří Hlušička, Markéta Škopková-Pačutová, Ladislav Švarc, Stanislav Martinec, Richard Langer, Tom Bartel, Finn Hald.

Více informací nalznete na webu: Alšova Jihočeská galerie

Zdroj fotografií: IBIDEM 

současnost tradice | stálá expozice keramiky ze sbírek ajg
kategorie Výstava
kde Bechyně
kdy 29.1.2022
od 15:00
do 17:00
kontakt bechyne@ajg.cz
Diskuze