Cookies

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku Více informací

Keramika versus krajka

kdy
13.4.2022
-
21.5.2022
od
17:00
do
18:00
Svou první vernisáž v letošním roce připravuje Prácheňské muzeum v Písku. Ve středu 13. dubna se v Malých výstavních síních sejdou dvě dlouholeté přítelkyně Irena Mašíková a Světlana Šímová. Obě mnoho let spolupracovaly na výstavních projektech píseckého muzea – Irena Mašíková jako kurátorka a Světlana Šímová jako realizátorka výstavní grafiky a instalace. Tentokrát však představí tvorbu vlastní.

Umělecké vyjadřování provází obě dvě autorky po celý život, ostatně jako výstavní motto si vybraly slova básníka Vladimíra Holuba: "Člověk má být pořád pro něco zapálený, pořád má tvořit, zajímat se o svět kolem, hledat a nacházet v něm. Dokud je co přiložit, oheň hoří!".

Irena Mašíková kurátorsky připravila pro písecké muzeum téměř tři stovky výstav. Nyní se vrací v pozici vystavující autorky. V muzeu bude možné spatřit její křehkou figurativní krajku.

Světlana Šímová, která se profesně věnuje reklamní a grafické práci, se ve volném čase zabývá keramikou a malbou. Svou zálibu ráda předává dalším, je lektorkou na kurzech pořádaných DDM v Písku. Na výstavě představí svou syrovou figurovou keramiku s úspornou barevností.

Ve výtvarné tvorbě nalézáme radost ze sebevyjádření, umění nám pomáhá překonávat tíhu životních okamžiků, které k nám přicházejí. Neděláme si ambice velkých umělkyň. Především jsme vděčny světu a umění obecně za jeho schopnost neustálé obnovy a poskytování síly, radosti a tolik potřebné naděje,“ shodují se obě autorky.

Keramika versus krajka
kategorie Výstava
kde Písek
kdy 13.4.2022
od 17:00
do 18:00
kontakt info@prachenskemuzeum.cz
Diskuze