Cookies

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku Více informací

Pavla Mutinská

Pavla Mutinská - Členské foto
Všechno se točí okolo hlíny.

Žlutice, městečko v Karlovarském kraji. Brzy se ale budu přesouvat i se svou tvorbou blíž k Praze. Takže mě asi ze začátku najdete hlavně u Vaška Kuglera ve Sdílně na Bar/áku na Florenci.

Mám ráda výzvy. Ráda přijímám netradiční objednávky na netradiční zboží. Baví mě věnovat se věcem na kterých cítím, že mě posouvají vpřed.

Poprvé jsem se ke keramice dostala jako dítě na ZŠ na kroužku keramiky, kdy v rohu stál starý, zaprášený, kopací kruh. Brzy jsem se stala jediným, kdo na kruhu něco zmohl vytočit. Jako většina "nadaných dětí" jsem se ale věnovala i dalším svým zálibám (volejbalu, hře na piáno, zpěvu...) a tak jsem svou hvězdnou, keramickou dráhu odložila na neurčito. Po maturitě na výtvarném gymnáziu jsem se rozhodla vystoupit z umělecké bubliny a úspěšně jsme vystudovala obory Aktivity v přírodě, Tělesnou výchovu a sport a nakonec i navazující Sport a zdraví. Už vidíte tu spojistost s keramikou?? Jestli ne, nevadí. Já to v té době také neviděla. Až na mateřské, kdy jsem se shodou okolností dostala do té stejné keramické dílny s tím stejným, zaprášeným kruhem v rohu. I tentokrát jsem nadšeně následovala svou (znovu objevenou) vášeň - točení na kruhu. A už jsem se jí nevzdala. Točení je můj svět. Po třech letech mám svou dílnu, kam se chodím realizovat a relaxovat.

Popravdě si tuhle otázku kladu už delší dobu. Já nevím, ale nedala bych bez ní ani ránu..

Jsme člověk od přírody tvořivý. Díky keramice se můžu realizovat a probudit v sobě hravost. Ráda si hraju s tvary a proporcemi, od věcí neodejdu dokud nejsou přesně podle mých představ. Baví mě přemýšlet na barevnými kombinacemi.

Spolek propojuje keramiky, vzdělává a informuje a to je podle mého přesně to, co náš malý, český, keramický svět potřebuje. Proto jsem členem spolku a snažím se ho podporovat.

Kontaktní údaje
adresa vaší dílny nebo místa, kde tvoříte ., Žlutice
e-mail / telefon pavla.mutinska@gmail.com
Diskuze