Výstava Jany Krejzové ~ PALOUČKY

kdy
20.11.2021
-
30.12.2021
od
17:00
do
17:00
Kulturní centrum Lanškroun a Městské muzeum Lanškroun zvou na výstavu Jany Krejzové z Újezdce u Litomyšle.

Vizuální umělkyně Jana Krejzová se ve své tvorbě převážně zaměřuje na alternativní práci s hlínou a způsoby pálení upřednostňující dotyky otevřeného ohně. Z nejrůznějších hliněných segmentů, pálených i nepálených, vytváří pozoruhodné objekty. Autorčin přístup patří k principiálně jednoduchým, avšak detailně prožitým a promyšleným. Vytváří side specific projekty prolínající vnímání vibrací místa s artefakty hliněného, textilního i papírového charakteru v mimořádně citlivých instalacích, které fotograficky dokumentuje.

Prezentovány budou ideové celky, a to ve složení: instalace ze segmentů porcelánu na plexiskle, samostatné objekty z neglazovaného porcelánu, závěsné boxy a porcelánové objekty adjustované na smaltované podložce. Jednotlivé materiálové celky mají společné téma: místa, krajinu, její struktury – paloučky, staré loučky, jako pradávná místa v hlubokých lesích, místa nasycení i spočinutí. Staré loučky – paloučky nejsou náhodou. Na dohled  autorčina ateliéru  je  legendami opředený  Růžový palouček, místo porostlé pětilistou růží stepní, paloučkovou.

Celky byly vybrány tak, aby korespondovaly s výstavními prostorami, s ohledem k jejich křehkosti a minimalistickému vyznění.

Vernisáž se koná 20. 11. 2021 v Multifunkčním centru LArt od 17 hodin. K výstavě promluví kurátorka výstavy Dita Hálová. Vernisáž dobarví hudební doprovod jazzové kytary Milka Havlíka a celá vernisáž bude zakončena komentovanou prohlídkou s autorkou.

Zdroj fotografií & více informací: Kulturní centrum Lanškroun, Ateliér Újezdec 

Výstava Jany Krejzové ~ PALOUČKY
kategorie Výstava
kde Lanškroun
kdy 20.11.2021
od 17:00
do 17:00
kontakt info@kclanskroun.cz
Diskuze