Spolkový výpal 2021

kdy
27.8.2021
-
29.8.2021
od
08:00
do
18:00
Svět se zase roztáčí a my zvolna také. Po delší době je tu zase spolková akce s výpalem! Můžete také vyzkoušet prototyp kopacího kruhu, upéct společný chléb a podiskutovat o aktuálních tématech, která nás pálí.

Pojďme se sejít u keramické pece na dřevo, oprášit stará přátelství a vytvořit nová. Čeká nás společné glazování, přikládání do pece, debaty o keramice, točení na kruhu a mnoho dalšího. To vše pro podporu dobré věci.

Během prodlouženého víkendu si v pražském Toulcově dvoře naglazujete a vlastnoručně vypálíte donesené výrobky (tentokrát celkem jakékoli, platit budete cca 200 Kč za litr pece. nebo 400 za náš přežah plus výpal. Jen plamen dým a popel při 1350 °C pomalují vaši keramiku pestrými a neopakovatelnými vzory.  

Hmoty: Své výrobky dělejte z Ohnivce, Dordy, Růžka, W52, ty máme odzkoušené. Ostatní s námi prosím předem konzultujte :-)

Při nedělním vykládání pece si na své přijdou i nekeramici. Víkend vyvrcholí benefičním prodejem ještě teplého zboží, jehož výtěžek podpoří činnost spolku Keramikum z.s.

Hlínychtiví pomocníci a návštěvníci jistě uvítají možnost zatočit si na hrnčířském kruhu. Tentokrát přivezeme prototyp nového masivního kopacího kruhu. Budeme rádi, pokud jej vyzkoušíte a řeknete nám, jak se vám na něm pracuje.

Komorní, leč každému otevřenou akci promastíme na ohni opékanými špekáčky a provoníme čerstvě upečeným chlebem v naší chlebové peci. Během chladnutí pece na to bude času dost!

Sebou: pracovní oděv, chlebové těsto (na pátek večer a sobotu dopoledne), špekáčky a jiné občerstvení, spacák a karimatku (paliči – z pátka na sobotu)  

 

Harmonogram

Pátek 27.8. (příprava spolkového výpalu)

 • 8:00 Glazování výrobků do spolkového dřevovýpalu. Pokud si chcete přinést vlastní výrobky (z doporučených hmot a do velikosti půllitrového hrnku), nebo si vybrat polotovary od nás, budete se zde moci brzy zaregistrovat.
 • 13:00 Nakládání dřevem pálené pece. Je to kumšt a základ výpalu. Můžete vidět, jak se to dělá.
 • 16:00 - 0:00 Zahájení výpalu třením dřev, výpal. Tak zapalujeme ty nejvýznamnější výpaly. Je to magický okamžik. Jste-li zkušený dřevopalič, registrujte se a můžete s námi vést výpal. Chcete-li si zkusit přikládat, také je to možné

Sobota 28. 8. (výpal)

 • 0:00 - cca 16:00 Dokončení výpalu. Dopálení výpalu.
 • 10:00 - 16:00 Točení na kruhu. Ukázky a točírenská dílna

Neděle 29. 8. (ukončení spolkového výpalu)

 • 10:00 pečení chleba v hliněné peci. Nakvaste těsto a doneste vykynutý chléb a společně jej upečeme
 • 13:00 diskuse na témata budoucnost spolku Keramikum, keramika za časů Korony, legislativa v keramické malovýrobě.
 • 14:30 promítání filmu z výpalu anagamy Petra Tomse.
 • 16:00 vykládání pece pálené dřevem. Součástí bude prodej hrnků z dřevopece. Výtěžek z prodeje půjde na spolek Keramikum.
  Registrace výrobků a do směn na pálení najdete níže. Těšíme se na Vás!

Formuláře

Dřevovýpal
Dřevopalič | Pomocník
Spolkový výpal 2021
kategorie Spolková akce
kde Praha
kdy 27.8.2021
od 08:00
do 18:00
kontakt info@keramikum.cz
+608658320
Diskuze