Cookies

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku Více informací

Keramika od začátku (s točením)

kdy
27.10.2019
-
1.11.2019
od
08:30
do
12:00
Keramika od začátku je kurz práce s keramickými hmotami, který je určen pro ty, kteří se s keramikou setkávají vůbec poprvé, nemají za sebou dostatečně dlouhé keramické zkušenosti, anebo si chtějí základy práce s keramikou upevnit. Zkrátka pro všechny, kteří chtějí zjistit, zda je keramika pro ně, i pro ty, kdo už jí bezhlavě propadli.

Víte, co je a k čemu se používá kulmík, cidlina nebo kukačka? 

V kurzu Keramika od začátku se dozvíte nejen to, ale také:
- jaké druhy keramické hlíny známe a jak se liší, jakými způsoby se s keramickými hmotami pracuje a proč a jak se keramické hmoty vypalují. Jednotlivé druhy hlín si zpracujete v rukách, prsty poznáte rozdíl mezi nimi a vyzkoušíte je při práci, a to včetně červenice, světlé póroviny, kameniny, hmoty se šamotem, licí hmoty i vyzývavého porcelánu, který mnoho keramiků miluje i nenávidí (včetně mě ?).
- vysvětlíme si další základní pojmy z keramiky, jako jsou glazura, podglazurní barva, engoba, šlikr, kulmík a další 
- během kurzu si vyzkoušíte modelování z hroudy hlíny, vymačkávání, stavbu nádoby z válečků (šňůrek), válení a zpracování plátů i odlévání keramiky. Neopomeneme ani „bílé peklo“ – základy práce se sádrou. Nově je součástí kurzu i možnost točení (každý účastník bude mít vyhrazeny celkem 4 hodiny v průběhu kurzu)
- Projdeme a vyzkoušíme všechny způsoby tváření keramické hmoty: během nabitého kurzu si vyrobíte hrneček z plátu, ze sádry formičku na šperky a vlastní šperky, odlijete si mističku, kouli nebo hrneček a vyrobíte si krabičku nebo vázičku ze šňůrek. Také si vyzkoušíte točení na hrnčířském kruhu a na vytočení hrneček si uděláte tažené ouško.
Všechny výrobky dosušíte a sami naglazujete.

Předchozí zkušenosti s keramikou v jakékoliv podobě nejsou nutné, ale určitě vám budou k užitku ?. 
_____________________________________________________
Termín: 27. října – 1. listopadu 2019
Cena: 5450,- / 6 dní (celkem 41 hodin) - výuka probíhá v časech: neděle až čtvrtek 8.30-17.00, pátek 8.30-12.00, přestávka na protáhnutí kostí a případně ulovení něčeho k zakousnutí 12.00-13.00).

V ceně je čas v dílně pod vedením lektorky, veškerý materiál, zapůjčení nástrojů a výpaly vašich výtvorů, dvakrát přežah a dva ostré výpaly (čtvrtek a pátek).
Kapacita: 8 míst

Přihlašování: na kurz je nutné se přihlásit předem a zaplatit zálohovou fakturu. Místo v kurzu je jisté až po zaplacení faktury! Přihlašovat se můžete e-mailem na adrese studio@studioaplusz.cz, nebo telefonicky či přes SMS na čísle: +420 602 260 102 (Alenka Bachová).
--
Těšíme se na vás, 
Vaše keramické Studio (Býčkovice 57, Litoměřice)

Keramika od začátku (s točením)
kategorie Kurz
kde Býčkovice
kdy 27.10.2019
od 08:30
do 12:00
kontakt alena.bachova@email.cz
+420602260102
Diskuze