Cookies

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku Více informací

Spolkový výpal na Toulcově dvoře

kdy
19.6.2020
-
21.6.2020
od
08:00
do
17:00
Velkoryse pojatý Den řemesel virus rozmetal na prvočinitele. Nevadí. Spolek Keramikum ze sutin vyzdvihl to nejlepší možné.

Pojďme se sejít u keramické pece na dřevo, oprášit stará přátelství a vytvořit nová. Čeká nás společné glazování, přikládání do pece, debaty o keramice, točení na kruhu a mnoho dalšího. To vše pro podporu dobré věci.

Během prodlouženého víkendu si v pražském Toulcově dvoře naglazujete a vlastnoručně vypálíte donesené výrobky (tentokrát celkem jakékoli, platit budete cca 200 Kč za litr pece. nebo 400 za náš přežah plus výpal), nebo přežah od nás. Jen plamen dým a popel při 1350 °C pomalují vaši keramiku pestrými a neopakovatelnými vzory.  

Hmoty: Své výrobky dělejte z Ohnivce, Dordy, Růžka, W52, ty máme odzkoušené. Ostatní s námi prosím předem konzultujte :-)

Při nedělním vykládání pece si na své přijdou i nekeramici. Víkend vyvrcholí benefičním prodejem ještě teplého zboží, jehož výtěžek podpoří činnost spolku Keramikum z.s.

Hlínychtiví pomocníci a návštěvníci jistě uvítají možnost zatočit si na hrnčířském kruhu.

Komorní, leč každému otevřenou akci promastíme na ohni opékanými špekáčky a provoníme čerstvě upečeným chlebem v naší chlebové peci.

Sebou: pracovní oděv, chlebové těsto (na pátek večer a sobotu dopoledne), špekáčky a jiné občerstvení, spacák a karimatku (paliči – z pátka na sobotu)  

Harmonogram:

Pátek 19. 6. (příprava spolkového výpalu)

  • 9:00 Glazování výrobků do spolkového dřevovýpalu. Pokud si chcete přinést vlastní výrobky (z doporučených hmot a do velikosti půllitrového hrnku), nebo si vybrat polotovary od nás, budete se zde moci brzy zaregistrovat.
  • 13:00 Nakládání dřevem pálené pece. Je to kumšt a základ výpalu. Můžete vidět, jak se to dělá.
  • 16:00 - 0:00 Zahájení výpalu třením dřev. Tak zapalujeme ty nejvýznamnější výpaly. Je to magický okamžik. Jste-li zkušený dřevopalič, registrujte se a můžete s námi vést výpal. Chcete-li si zkusit přikládat, také je to možné.

Sobota 20. 6. (Výpal)

  • 0:00 - cca 16:00 Dokončení výpalu. Dopálení výpalu.
  • 10:00 - 16:00 Točení na kruhu. Ukázky a točírenská dílna

Neděle 21. 6. (Ukončení spolkového výpalu)

  • 15:00 Vykládání pece pálené dřevem. Součástí bude prodej hrnků z dřevopece. Výtěžek z prodeje půjde na spolek Keramikum.

Registrace výrobků a do směn na pálení najdete níže. Těšíme se na Vás!

Formuláře

Registrace výrobků do výpalu
Vedoucí směny či pomocník
Spolkový výpal na Toulcově dvoře
kategorie Společenská akce
kde Praha
kdy 19.6.2020
od 08:00
do 17:00
kontakt info@keramikum.cz
+608658320
Diskuze